Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-05-2018

10 medali, rekord szkoły na dystansie 100 m – tak oto można zilustrować kolejny sportowy sukces naszych uczniów. W odbywających się w dniu 17 maja 2018 r. „Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubańskiego w Lekkiej Atletyce” w Pisarzowicach nasza reprezentacja nie miała sobie równych!

Uczestnicy zawodów udowodnili, że ambicja, wytrwałość, konsekwencja oraz doskonała współpraca to podstawy do osiągania sukcesów w tych dyscyplinach. W biegu na dystansie 100 m najszybszym biegaczem okazał się Bartosz Nowak – uczeń klasy III b gim, na 3. miejscu uplasował się Jan Hołod z klasy II a gim, natomiast w kategorii dziewcząt - Wanesa Szylin z wynikiem 13,94 pobiła rekord szkoły na tym dystansie.

W pchnięciu kulą bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Miecznikowska, osiągając bardzo dobry wynik – 9,45, zaś Anna Białkowska uplasowała się również na bardzo dobrym - 3. miejscu.

Niezwykłym poczuciem współodpowiedzialności za wyznaczony cel oraz doskonałą walką o zwycięski laur wykazała się ekipa sztafety męskiej w składzie: Bartosz Nowak, Jan Hołod, Patryk Piskorski oraz Adam Szostak z wynikiem 53,29, zdobywając brązowy medal.

W pozostałych konkurencjach – w biegu na dystansie 2000 m 2. miejsce zajął Bartosz Markiewicz, na 1000 m – 3. miejsce zdobył Mateusz Urban, tuż za nim był Robert Kendzia, plasując się na 4. lokacie.

W krótkich odcinkach – biegu na dystansie 100 m przez płotki – 2. miejsce przypadło Adamowi Szostakowi, na odcinku 200 m również przez płotki – 3. miejsce zajął uczeń klasy 7 c - Patryk Jurak.

1. miejsce na dłuższym odcinku - biegu na 1000 m - zdobyła Zuzanna Szantar; z kolei Zuzanna Wieczorek z klasy VII a zajęła również 2. miejsce, ale w skoku w dal.