Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2017

Wiewiórki w Naszym Zoo gromadzą zapasy na zimę.

Mimo, iż wiewiórki w Naszym Zoo karmione są należycie przez cały rok, jesienią zbierają co się da. Nie ma różnicy czy to orzechy, szyszki, żołędzie czy dzika róża, w tej kwestii gryzoń nie jest wybredny! Jedna wiewiórka chowa zapasy, kolejna wynosi... Dzięki temu na wybiegu „Qishan“, dostępnym także dla gości, panuje aktualnie niezłe zamieszanie... .

Jednak, nie tylko wiewiórki uwielbiają żołędzie, orzechy & co, także jelenie, świstaki, świnie i koziorożce uwielbiają te bogate w węglowodany i białko owoce. Jesienią są one doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt, dla których chwilowo, sprawą absolutnie priorytetową jest odłożenie warstwy tłuszczyku, która pomoże im przetrwać zimę.

Przyjaciele oraz miłośnicy zwierząt, którzy nie wykorzystają wszystkich zebranych darów jesieni, mogą przekazać je mieszkańcom zoo. Zwierzęta otrzymują wyłącznie pokarmy o wysokiej jakości, dlatego ze względów higienicznych należy przynosić tylko suche żołędzie  i orzechy, w dobrym stanie.

Proszę nie przynosić kasztanów, gdyż są ciężkostrawne dla mieszkańców Naszego Zoo.

Fotos: www.zoo-goerlitz.de - C. Hammer

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...