04-05-2016
W piątek 28 kwietnia br. w reprezentacyjnej sali ratusza w Zittau miało miejsce spotkanie delegacji organizatorów XVI Międzynarodowego Rajdu Pieszego „3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI” z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Joachimem Gauckiem.
Zespół organizacyjny tej imprezy był reprezentowany przez Prezesa Oddziału Łużyckiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu Henryka Sławińskiego, Prezesa Klubu Czeskich Turystów Nove Mesto pod Smrkem Jaroslava Maderę oraz Uschi Wilde przedstawiciela Oberlausitzer Kreissportbund Zittau.
W trwającej kilka minut bezpośredniej rozmowie z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec zaprezentowana została idea, historia i osiągnięcia wspólnie organizowanego rajdu.
Prezydent Joachim Gauck pogratulował organizatorom pomysłu i trwającego już ponad szesnaście lat wspólnego działania trzech organizacji pozarządowych w Euroregionie NYSA. Podkreślił wagę i znaczenie takich inicjatyw dla współpracy transgranicznej, rozwoju turystyki oraz zbliżenia mieszkańców regionu.
Spotkanie, do którego doszło świadczy o tym, że impreza znalazła już na trwałe swoje miejsce, jako markowy produkt EUROREGIONU NYSA.

Henryk Sławiński PTSM