08-04-2016

Dnia 6 kwietnia 2016 roku chętni uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu uczestniczyli w warsztatach kodowania w języku scratch z wykorzystaniem robotów Finch zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu.

Uczniowie musieli zaprogramować swoje roboty tak, aby poruszały się zgodnie z ich poleceniami,
a następnie rozegrali nimi wyścigi.

Gdy jedna grupa uczyła się kodować, druga w tym czasie tworzyła, z przygotowanych materiałów,
kolaż pt.„Bezpieczny Internet”.

Potem nastąpiła zamiana grup.

Zajęcia z kodowania okazały się bardzo interesujące, a wyścigi robotów przyniosły wiele emocji.

Jak się okazało, nie jest wcale łatwo tak zakodować roboty, aby poruszały się samodzielnie.

Spotkanie zostało zainicjowane w ramach nawiązywania współpracy biblioteki szkolnej
z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Lubaniu.

A.S.