06-03-2016

Dnia 26 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej SP1 w Lubaniu odbyły się potyczki sportowe absolwentów w piłce siatkowej. Impreza pod hasłem „Sport bawi, uczy i jednoczy” została zorganizowana w ramach obchodów 70-lecia Jedynki.

Wszyscy zebrani mogli w tym dniu obejrzeć gabloty, dekoracje sportowe oraz tablice dotyczące osiągnięć absolwentów i uczniów obecnie uczęszczających do szkoły. W zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego zmaganiach sportowych wzięły udział cztery drużyny sześcioosobowe. Rozgrywki poprzedziło losowanie składu poszczególnych drużyn. Były to grupy mieszane. Warto dodać, iż najmłodszą uczestniczką była absolwentka naszej szkoły S. P. – obecnie uczennica III klasy gimnazjum. Sportowym zmaganiom kibicowała wicedyrektor pani Agnieszka Stępak-Cybulska, która otworzyła imprezę, przywitała zawodników oraz życzyła uczestnikom wspaniałej zabawy. Wydarzenie sportowe oglądało wielu zebranych, bowiem zawodnicy przybyli z całymi rodzinami. Wyjątkowa atmosfera tego spotkania udzieliła się wszystkim zebranym. Poziom meczów był bardzo wyrównany, rywalizacja fair play, a walka zacięta. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast najlepsza drużyna wywalczyła zwycięski puchar, który ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Organizatorzy spotkania zapewnili uczestnikom doskonałą zabawę, promując aktywny wypoczynek. Dziękujemy absolwentom za tak liczny udział w tym wydarzeniu i dostarczenie wielu wspaniałych wrażeń. Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom.

I.S.,zdj.B.K.