01-12-2014

Arkadiusz Słowiński został ponownie wybrany Burmistrzem Miasta Lubań. Poniżej podajemy pełne wyniki II tury wyborów Burmistrza Miasta Lubań.

Frekwencja wyborcza wyniosła 38,4%.

Zagłosowały 6893 osoby na ogólną liczbę 17 934 uprawnionych do głosowania. Oddano 6826 ważnych głosów.

Wyniki szczegółowe:

SŁOWIŃSKI Arkadiusz Andrzej, zam. Lubań, wiek: 45, KWW OKW Lubań 2014 Razem - 4184
ROWIŃSKI Konrad Antoni, zam. Lubań, wiek: 56, KWW Konrada Rowińskiego - 2642

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy podczas tegorocznych wyborów wsparli mnie pomocą, pomysłem i dobrym słowem. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos i wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Państwa obecność przy urnach wyborczych była nie tylko wypełnieniem obowiązku obywatelskiego, ale przede wszystkim wyrazem zainteresowania, zaangażowania i troski o dalsze losy naszego miasta. Bardzo cieszy mnie zaufanie okazane przez wyborców i wiem, że go nie zawiodę - mówi Arkadiusz Słowiński. - Tak duże poparcie lubanian pokazuje mi, że kierunek, który wybraliśmy 4 lata temu, jest słuszny, dalej będziemy razem zmieniać nasze miasto. W mieszkańcach Lubania tkwi ogromny potencjał, energii, pomysłowości, pracowitości, najważniejszym zadaniem samorządu jest wspieranie tego potencjału. Jest to praca trudna i odpowiedzialna, ale dająca wielką satysfakcję.

Dla przypomnienia - wyniki uzyskane przez wszystkich pięciu kandydatów w pierwszej turze wyborów Burmistrza Miasta Lubań, która odbyła się 16 listopada 2014 r.:

SŁOWIŃSKI Arkadiusz Andrzej, zam. Lubań, wiek: 45, KWW OKW Lubań 2014 Razem - 3734
ROWIŃSKI Konrad Antoni, zam. Lubań, wiek: 56, KWW Konrada Rowińskiego - 2635
DASZKIEWICZ Robert Antoni, zam. Lubań, wiek: 39, KWW Nowy Lubań - 647
ZEMBIK Wojciech Bolesław, zam. Lubań, wiek: 52, KW Prawo i Sprawiedliwość - 413
GUTEK Ewa Danuta, zam. Lubań, wiek: 43, KWW Stowarzyszenie Mieszkańców Panaceum - 286

ŁCR