Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2013

Przez ostatni tydzień, młodzi ambasadorzy z dwóch kontynentów prowadzili interaktywne warsztaty z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, których celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz poznanie różnorodnych kultur.

Międzynarodowa wizyta studentów w Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa jest kontynuacją wieloletniej współpracy z Politechniką Wrocławską oraz, na arenie międzynarodowej, z organizacją AIESEC. Lubańskie Gimnazjum nr 3 corocznie gości studentów z różnych krajów z całego świata. W tym roku szkołę odwiedziły przedstawicielki z Brazylii, Gruzji i Wietnamu.

Międzynarodowa współpraca cieszy się wielkim uznaniem Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego. Swoim autorytetem wspiera on działania na rzecz rozwoju programu o nazwie Discover Lower Silesia realizowanego przez Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu. W czwartek, 21 listopada 2013r., Burmistrz Miasta spotkał się z uczestnikami projektu w budynku szkoły, zaznajomił się z treścią zajęć oraz przeprowadził krótką dyskusję z zagranicznymi gośćmi, a także wręczył im pamiątki z pobytu w Lubaniu.

Działania lubańskiego magistratu na rzecz promocji programu są bezcenne dla gimnazjalistów tej szkoły, którzy przez cały tydzień warsztatów skupiali się na odkrywaniu własnego potencjału, kształtowaniu swojej wrażliwości kulturowej oraz wyrabianiu zdolności aktywnego uczenia się. Zajęcia oczywiście odbywały się w języku angielskim.

GIM3 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...