13-09-2013

Upłynął już czas wakacyjny, czas wypoczynku i urlopów. Mimo to, w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu, działo się dużo. Przedstawiciele lokalnych organizacji odwiedzili Inkubator równo 100 razy. Najczęściej było to związane z potrzebą skorzystania z Internetu lub komputera, wydrukowania, ze skanowania lub kopiowania materiałów.

W lipcu miały miejsce także szkolenia z obsługi Internetu z programu „Latarnicy Polski Cyfrowej”. Jedna z grup zakończyła swoje zajęcia w dniu 10 lipca. Ale to nie koniec spotkań z Internetem dla osób powyżej 50-ego roku życia na terenie Inkubatora. Od 4 września ruszył kolejny cykl spotkań. Zakończyła się już kwalifikacja na miejsca we wrześniu, ale są jeszcze wolne miejsca na kolejne spotkania od października.

W połowie września ruszają też bezpłatne szkolenia z obsługi komputera. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pogłębianiem podstawowej wiedzy informatycznej.

Przypominamy, że w Inkubatorze działa Punkt Informacji o Wolontariacie. Prowadzona jest aktualna baza wolontariuszy, chętnych poświęcić swój czas przy pomaganiu organizacjom i instytucjom z naszego regionu. Organizacje i instytucje, potrzebujące wsparcia w tej kwestii, mogą zgłaszać się do Inkubatora.

W listopadzie planowane jest też przeprowadzenie FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH z powiatu lubańskiego. Będzie to kolejna szansa na spotkanie i wymianę doświadczeń przedstawicieli NGO z naszego regionu. Szczegóły, w tym pogram forum, już wkrótce.

Lokalny Inkubator NGO serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji
z powiatu lubańskiego i lwóweckiego do współpracy!

DANE KONTAKTOWE:

LOKALNY INKUBATOR ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W LUBANIU
przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
(parter, wejście od podwórza)
e-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

GODZINY PRACY:

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH:
www.inkubatorngo.info / www.pogranicze-csb.home.pl

IW