29-07-2013

W sobotę 27 lipca trójka młodych lubanian postanowiła w oryginalny sposób uczcić osiemnaste urodziny swojej przyjaciółki - laurkę umieścili w najlepiej widocznym miejscu w Lubaniu. Do świętowania ochoczo włączył się również patrol historycznej straży miejskiej.

O godzinie 12 na Wieży Brackiej pojawił się wielki transparent – 100 lat Martynko! Tam zobaczyła go zaskoczona jubilatka, podstępnie wyciągnięta na mały sobotni spacerek po centrum miasta. Na szczycie wieży zdmuchnęła urodzinową świeczkę z symbolicznego torcika, a przyjaciele odśpiewali jej „sto lat”. Zanim jednak mogła uczcić swoje wejście w pełnoletniość, historyczna straż miejska pojmała ją i przeprowadziła zmodyfikowany rytuał osiemnastkowy. Standardowo jubilat podczas imprezy dostaje solidne lanie paskiem od swoich przyjaciół, tym razem wystarczyło krótkie zakucie w dyby „za młodość, za urodę, za rozum i wdzięk” – jak donośnym głosem obwieścił strażnik. Martyna Kleszczyńska, jak mówi, była zszokowana, ale bawiła się świetnie.

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób ciekawie złożyć życzenia Martynce – mówi Magdalena Kołodziejczak w imieniu organizatorów zamieszania – wpadliśmy na taki właśnie pomysł, poprosiliśmy o pozwolenie i super się to udało. Dziękujemy.

Wieża Bracka jest symbolem naszego miasta i odwiedza ją mnóstwo ludzi, aby poznać jej historię, obejrzeć panoramę miasta. Pomysły na ciekawe wykorzystanie tego obiektu są mile widziane, to nie tylko przestrzeń historii, ale i pozytywnych emocji. Jeśli ktoś ma ochotę na ciekawe życzenia, sesje fotograficzne, czy może oświadczyny, prosimy o kontakt. – zachęca Małgorzata Wąs, dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju. Oferta oczywiście nie dotyczy komercyjnych reklam i wywieszania ogłoszeń.