sobota, 15 czerwca 2024, 10:00-15:00

SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej w Kościelniku
Urząd Gminy Lubań * Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Lubaniu
Polska Federacja Popularyzacji Turystyki w Szczecinie

organizują w dniu 15 czerwca 2024 r. (sobota)

XI Rajd Pieszy na trasie o długości 12 km

według zasad IVV pod nazwą:

„LATO NAD KWISĄ”

z cyklu imprez

„Turystyka Łączy Pokolenia”

I. CELE RAJDU:
- promowanie i poznawanie piękna Powiatu Lubańskiego a szczególnie Gminy Olszyna i Lubań;
- upowszechnianie turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa;
- zdobywanie odznak turystycznych i krajoznawczych oraz odznak miedzynarodowych w/g zasad IVV;
- rekreacja dzieci i młodzieży oraz seniorów w kontakcie z przyrodą.

II. GŁÓWNY ORGANIZATOR RAJDU:
- Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu ul. Łużycka 1 59-800 Lubań

III. START DO RAJDU:
Miejsce startu:   Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie ul. Wolności 17 >   Zbiórka o godz. 10:00
Przebieg trasy 12 km > Olszyna SP r. 1 – ul. Wolności – Cmentarz Komunalny – KRZEWIE MAŁE – Ptasi Gaj – OLSZYNA – ul. Chopina – Dwór Olszyna – Pałac Olszyna – OLSZYNA DOLNA – KOŚCIELNIK.

IV. META RAJDU :
KOŚCIELNIK – Szkołą Podstawowa im. Orła Białego >>> meta czynna od godz. 14:00 do godz. 15:00

V. WPISOWE:
- wykupienie karty uczestnictwa - karty startowej IVV normalnej / dorośli / 25,00 PLN;
- wykupienie karty uczestnictwa - karty startowej IVV ulgowej / młodzież / 20,00 PLN.

VI. ŚWIADCZENIA:
- plakietka okolicznościowa, dyplomik uczestnictwa, stempel okolicznościowy, mapka trasy wędrówki, stempel IVV, punkty do książeczek GOT, OTP, TDŚ, Przyjaciel Łużyc. Na mecie ciepły poczęstunek.

VII. INNE INFORMACJE:
Dojazd i powrót we własnym zakresie (PKP,PKS).
Udział w rajdzie tylko po uprzednim zgłoszeniu się i opłaceniu wpisowego.   Zgłoszenia dla grup do dnia 11.06.2024 r., a dla osób indywidualnych do dnia 13.06.2024 r.
Kontakt z organizatorem: mail: ptsmluban@poczta.fm, tel. kom.  604 92 72 47.
Udział dzieci i młodzieży niepełnoletniej tylko z uprawnionym opiekunem.
Uczestnicy trzech z czterech edycji rajdu „Turystyka Łączy Pokolenia 2024” otrzymają w październiku 2024 r. dodatkowo honorowy dyplom oraz wartosciową nagrodę rzeczową.

Organizatorzy   serdecznie zapraszają.