Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Łużyckie Centrum Rozwoju

Aktualności:

11-02-2014

Targi Kolekcjonerskie

Jarmark Staroci organizowany w Lubaniu ściąga kolekcjonerów z całego regionu, którzy prezentują swoje zbiory na placu przed Galerią Łużycką. Można tu kupić stare meble, porcelanę, książki, monety i tysiące innych rzeczy. Odwiedzający kiermasz mają możliwość wszystko obejrzeć, kupić, targować się, uzupełnić bądź wymienić swoje zbiory. 

18-12-2013

16-10-2013

Warsztaty "Zanim zaczniemy filmować"

Miejski Dom Kultury wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby indywidualne na warsztaty kręcenia filmów aparatami cyfrowymi, które odbędą się 26 października 2013 roku w kawiarence MDK w godz. 10:00-18:00. Spotkanie poprowadzi Amadeusz Andrzejewski - montażysta i samodzielny realizator filmowy (współpracuje m.in. z TVP, National Geographic Polska i WFDiF).

15-10-2013

Lekcja patriotyzmu

Kresy – to określenie przestrzenne. Ich sens wyrażają słowa – granica, krawędź i koniec…21 października 2013r. o godz. 12.00 w Galerii Łużyckiej przy ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Lekcja patriotyzmu”, poświęcony tematyce Kresów.

10-10-2013

Przygoda w stylu wczesnonowożytnym

18 października mieszkańcy Lubania otrzymają niepowtarzalną możliwość odbycia pasjonującej podróży w czasie. Ci, którzy o godz. 19.00 stawią się pod Wieżą Bracką, po pierwsze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta z wysokości 45 m; po drugie spotkają XVII-wieczną straż miejską podczas działań patrolowych; wreszcie, po trzecie wezmą udział w inscenizacji alarmu pożarowego sprzed 400 lat oraz obejrzą w sali rajców komediowe przedstawienie teatralne, odwołujące się do posiedzenia rady miejskiej w roku 1543. Repliki oryginalnych strojów, dawne miejskie procedury, ciekawostki z życia starego Lubania a przede wszystkim świetna atmosfera i zabawa spowodują, że wieczór 18 października utkwi wszystkim w pamięci na długo. Moc pozytywnych emocji – gwarantowana!

24-09-2013

Pełne wspomnień spotkanie z Sybirakiem

Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze nieczytelnych druków i rozsypujących się w rękach książek. Wystarczy wyjść jej naprzeciw… Każdy człowiek nosi w sobie fascynujące, niepowtarzalne i wyjątkowe dzieje swojego życia. To zindywidualizowane świadectwa czasu, który bezpowrotnie minął ale wciąż żyje we wspomnieniach. Niestety już niewielka garstka ludzi może opowiedzieć nam o swojej historii, wydarzeniach minionych lat, przywiązaniu do wiary, kultury narodowej, tradycji oraz patrjotyźmie. Często są to uczucia obce współczesnym Polakom.

Aby wykorzystać być może ostatnią szansę na spotkanie ze świadkiem historii, Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie pt.”Zmowa obojętności zastąpiła zmowę milczenia – Kresy” z Panem Zbigniewem Tomaszewskim, Sybirakiem deportowanym w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej, które odbędzie się 27 września 2013r. (piątek) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu.

04-09-2013

Koncert poświęcony twórczości Anny German

Już 16 września 2013 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. Utwory z repertuaru artystki wykona zespół "Jurgania", który do Lubania przybędzie z Uzbekistanu.

04-09-2013

Koncert poświęcony twórczości Anny German

Już 16 września 2013 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań. Utwory z repertuaru artystki wykona zespół "Jurgania", który do Lubania przybędzie z Uzbekistanu.

02-07-2013

Dni Sportu

Dwa dni kończące tegoroczne obchody Dni Lubania odbywały się pod znakiem sportu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...