Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-09-2023

Za sprawą lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych do Świeradowa-Zdroju zawitał w ostatnich dniach detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swoją siostrą i grupą asystentów, poszukujący porwanej hollywoodzkiej aktorki.

W trudnym śledztwie pomogli mu  wychowankowie świeradowskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – jednostki organizacyjnej Starostwa Powiatowego. Aby rozwiązać zagadkę młodzi detektywi z POW musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, od artystycznych poprzez praktyczne - takie jak udzielanie pierwszej pomocy oraz wymagające współpracy w grupie. Dzięki zebranym wskazówkom śledztwo zakończyło się sukcesem a młodzi pomocnicy, po odnalezieniu zaginionej aktorki, zostali nagrodzeni prezentami i słodkim poczęstunkiem.

Akcję dla wychowanków POW, z przewodnim motywem Sherlocka Holmesa, wymyśliła i przeprowadziła grupa wolontariuszy z Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu: Anastazja, Julia, Martyna, Karolina, Konrad, Marysia, Martyna, Hania, Olga, Kinga i Martyna (na co dzień uczniowie ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, ZSZiO im. KZL w Lubaniu i Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu). Zabawa z KLM była przednia i sprawiła wychowankom POW wiele radości.

KLM, prowadzony w Lubaniu od 2014 r. przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, od samego początku swojego istnienia współpracuje z Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi w Świeradowie-Zdroju. Młodzi wolontariusze z KLM odwiedzają regularnie wychowanków POW z kreatywnymi zabawami z okazji Dnia Dziecka czy też Mikołajek.

Więcej informacji o Klubie Liderów Młodzieżowych:

***

Mieszkasz w Lubaniu lub innej miejscowości powiatu lubańskiego? Uczysz się w VIII klasie szkoły podstawowej lub I-III szkoły ponadpodstawowej i chcesz działać społecznie w swoim wolnym czasie? Dołącz do Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu!

***

Akcja wolontariacka KLM została zorganizowana w ramach projektu "Z kulturą na Ty", realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" przy dofinansowaniu z budżetu Powiatu Lubańskiego.

 

 

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...