Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-05-2023

Przed II wojną światową Görlitz (Zgorzelec) było jednym miastem. Po wojnie miasto zostało podzielone wzdłuż Nysy, a jego wschodnia część stała się polskim Zgorzelcem. Wejście do Strefy Schengen pozwoliło otworzyć szlabany i zlikwidować punkty kontrolne, mieszkańcy obu miast mogą swobodnie bywać u siebie, podejmować wspólne działania.

Jaka jest tożsamość mieszkańców pogranicza? Jak wpływa na nią sąsiedztwo trzech krajów - Polski, Niemiec i Czech? Co dla mieszkańców oznacza nazwa „Europa-Miasto Zgorzelec/Görlitz”?

Stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen, będące partnerem wydarzenia, zaprasza na spotkanie w formie dialogu publicznego organizowane przez Fundację Dom Pokoju z Wrocławia. Odbędzie się ono 5 czerwca 2023 r. w godzinach 17:00-19:30 w Domu Jakuba Böhme (Daszyńskiego 12, 59-900 Zgorzelec).

Rozmowa, którą proponuje Fundacja buduje przestrzeń do zrozumienia innych, a nie przekonywania do swoich poglądów. Każda z osób uczestniczących w spotkaniu dialogowym będzie miała szansę podzielić się swoim punktem widzenia i zostać usłyszanym/ną w rozmowie.

Spotkanie facylitować będą: Dorota Whitten i Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez Martę Miatkowską.

Do udziału w spotkaniu należy zgłaszać się za pomocą następującego formularza: https://forms.gle/mifDpcLzzgxMswyM7

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2313131915536856/

 

Meetingpoint Memory Messiaen e.V.

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...