Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-05-2023

Lubański samorząd aktywnie pozyskuje środki na kolejne inwestycje. Szczególną uwagę zwracamy na edukację oraz kompleksowy rozwój dzieci i młodzieży. Cieszy więc, kiedy nasze starania kończą się pełnym sukcesem.

wizualizacja hali

Gmina Miejska Lubań otrzymała 2 mln 670 tys. zł w programie „Olimpia”. Jest to program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dzięki rządowemu wsparciu już w przyszłym roku przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie zadaszone boisko wielofunkcyjne. Obiekt, o wymiarach 20 na 40 metrów, ma być monitorowany, a oprócz boiska będzie też spełniał funkcję strzelnicy laserowej na cztery stanowiska. Całość inwestycji to koszt około 3 mln 800 tys. zł.
(grafika poglądowa)

W ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” na lata 2022 - 2029 lubański samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 976.812,02 zł (z VAT) na utworzenie 24 nowych miejsc opieki w ramach istniejącego Żłobka Miejskiego.

78.600,00 zł Gmina Miejska Lubań – jako organ prowadzący szkół podstawowych nr 1 i 4 – pozyskała z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Środki zostaną przeznaczone na organizację wycieczek jedno-, dwu- i trzydniowych, które uatrakcyjnią proces edukacji dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Z kolei – dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – szkolne biblioteki miejskich jednostek oświatowych wzbogacą się o nowości wydawnicze i wyposażenie o wartości 20.500,00 zł.

(ŁCR)

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...