Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-01-2023

Od października 2018 roku przy lubańskiej Jedynce działa 21. Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Przygód” z Hufca ZHP w Lubaniu. Na zbiórki zuchowe uczęszczają młodsi uczniowie naszej szkoły z kl. II-IV (łącznie 13 osób).

 Drużynową gromady jest przewodniczka (pwd.) pani Elżbieta Chilińska. Zbiórki odbywają się regularnie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z metodyką zuchową - podczas nich dzieci uczą się poprzez zabawę, poznają obowiązujące zasady postępowania w różnych sytuacjach, nabywają umiejętności samodzielności, odpowiedzialności i zrozumienia innych oraz poznają otaczający ich świat. Podczas zbiórek realizowane są też różnego rodzaju zadania, za które każdy zuch może otrzymać nagrodę w formie zdobytej sprawności. Ponadto wszyscy razem podejmują się zdobywania kolejnych tropów zuchowych w ramach cyklu zbiórek o danej tematyce. Wspólnie uczestniczą także w różnych projektach, np. wyruszają na wycieczki czy biorą udział w biwakach wraz ze starszymi harcerzami ZHP, przy okazji nocując poza domem. Dodatkowo latem mali ochotnicy wyjeżdżają na dwutygodniowy obóz harcerski organizowany przez miejscowy hufiec. Natomiast przed Świętami Bożego Narodzenia, zuchy w imieniu społeczności ZHP przekazują na ręce pani Dyrektor SP1 - Betlejemskie Światełko Pokoju, by trafiło do domu każdego ucznia oraz pracownika naszej szkoły.
O wszystkich podjętych działaniach 21. Gromady Zuchowej „Poszukiwacze Przygód” można poczytać nie tylko na fanpejdżu na FB, ale także na tablicy informacyjnej (na parterze) w SP1 w Lubaniu. 
Opiekunem gromady zuchowej jest pani Elżbieta Chilińska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...