Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-11-2022

Na początku listopada na Placu Feliksa Netza w Lubaniu zamontowano maszt, na którym w dni rocznic państwowych oraz innych uroczystości o zasięgu państwowym lub lokalnym wywieszana będzie flaga Polski.

Maszt z flagą zamontowany na Placu Feliksa Netza, widok na centrum miasta

Zakup i montaż masztu wraz z flagą zostały sfinansowane ze środków rządowych, jakie miasto pozyskało w wyniku udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Projekt wystartował w 2020 r. dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przystąpić do niego mogła każda gmina, jednak warunkiem uzyskania środków było zdobycie poparcia mieszkańców (głosowanie prowadzone było przez ankietę online i trwało do 11 listopada 2020 r.). Lubań zebrał 698 głosów przy wymaganych 500, dzięki czemu otrzymał dotację (w  wysokości 3686 zł) na zakup i montaż masztu z flagą. Uroczystego wciągnięcia flagi na maszt dokonano 11 listopada 2022 roku w trakcie wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Z dniem 30 listopada 2022 r. zakończono realizację projektu.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...