Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2022

15 września (czwartek) w „Galerii nad Schodami” lubańskiego Ratusza odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Nasi” stworzonej przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii. Organizacja zrzesza profesjonalistów, jak i osoby interesujące się tą dziedziną sztuki.

Portrety prezentują sylwetki obcokrajowców, którzy wybrali Polskę, a konkretnie Dolny Śląsk, na swoje miejsce do życia. Każde ze zdjęć jest osobną historią opatrzoną krótkim tekstem, pozwalającym na lepsze poznanie każdego z bohaterów. Na niektórych umieszczono kod QR odsyłający do pliku dźwiękowego.

Pomysł na tematykę wystawy narodził się przed wybuchem wojny w Ukrainie, ale w obliczu dzisiejszej sytuacji społeczno – politycznej nabiera dodatkowego znaczenia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy fotograficznej udostępnionej w naszej „Galerii”. Ekspozycja będzie dostępna do 7 października 2022 r.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu „To lubię”, które jest częścią projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...