Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-08-2022

 

Nos krasnoluda - Baśń z zapachami

Spektakl w języku polskim z synchroniczną kompozycją zapachową Wolfganga Georgsdorfa, 2022

TERMIN: niedziela, 7.08.2022
GODZ. 16:15 (wstęp od godz. 16:00)
MIEJSCE: Stadthalle Görlitz

„Nos krasnoluda” to spektakl dla dzieci i dorosłych. Jak przystało na baśń literacką, spektakl zawiera w sobie również wyraźne treści polityczne. W opowiadaniu poruszone zostaną tematy takie jak: rozbicie dzielnicowe; władza; ucisk; społeczeństwo klasowe; wykluczenie; porwanie dziecka; narkotyki.

W baśni nie zabraknie także elementów magicznych: pojawi się w niej czarownica z kotłem do warzenia i magicznym zielem, a także usłyszymy zwierzęta.

Przede wszystkim jednak „Nos krasnoluda” to istna OSMODRAMA - połączenie literatury z zapachem: targ, szewc, kuchnia, sztuka kulinarna, aromaty, rośliny, zwierzęta. To historia przeobrażeń i przekraczania granic pomiędzy snem a rzeczywistością, dramatyczna i tragikomiczna akcja z huśtawką uczuć oraz odyseja przmierzająca przez warstwę świadomości i nieświadomości.

BILETY:
5€ normalny
3€ ulgowy

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/25lbwVgrd

Uwaga! Istnieje możliwość rezerwacji spektaklu dla grup kolonijnych oraz szkolnych. 

 

Organizatorzy Festiwalu i wystawy "1000 & Twoje spojrzenie"

  

Kontakt: mzielinska123@gmail.com

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...