28-07-2022

Remont dachu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej, wymiana instalacji wodnej, grzewczej, elektrycznej i wentylacyjnej, kanalizacji sanitarnej i armatury łazienkowej, a także modernizacja oświetlenia oraz wymiana okien i drzwi – ruszyła kompleksowa modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

W ubiegłym roku miasto pozyskało blisko 1,6 mln zł w ramach projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego” z przeznaczeniem na termomodernizację SP2. Dzięki wnioskowi o zwiększenie środków, ta kwota wzrosła do 2,3 mln zł, co gwarantuje finalizację inwestycji, mimo wzrostu cen materiałów i usług budowlanych.

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Za termomodernizację budynku i wymianę wszelkich instalacji grzewczych, wodnych itp. odpowiedzialna jest firma Handel i Usługi Bogusław Kosior, natomiast wymianę stolarki okiennej i zewnętrznej stolarki drzwiowej przeprowadzi firma EKOMAX Kot Mariusz.

Prace na terenie szkoły trwają. Opróżnione klasy czekają na wymianę okien i oświetlenia, toalety są już przygotowane do kafelkowania i instalacji urządzeń sanitarnych. Remont dachu rozpocznie się lada dzień, co jest prawdziwym wyzwaniem, bo jego powierzchnia to ponad 1000 m2. Wkrótce na budowę wejdzie także ekipa, która zajmie się wymianą ponad 160 okien i drzwi.

Wszyscy są dobrej myśli i nie przewidują większych problemów z wrześniowym powrotem uczniów. Do tego czasu wszystkie większe prace mają być wykonane, tak aby remont nie kolidował z funkcjonowaniem szkoły i uwzględniał bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku, a jej wynikiem będzie znacząca poprawa komfortu nauki i pracy uczniów i nauczycieli. Termomodernizacja da także długofalowe oszczędności, jeśli chodzi o ogrzewanie i zużycie energii elektrycznej.

(ŁCR)