Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-07-2022

Biel to dobro, pokora, lojalność i czystość. Czerwień symbolizuje ogień, krew, odwagę i waleczność. Z dumą powinniśmy prezentować nasze barwy narodowe nie tylko od święta.

biało-czerwone flagi koło wieży brackiej

W 2020 r., dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wystartował rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”. Każda gmina w Polsce miała szansę otrzymać dotację na zakup i montaż masztu z flagą. Warunkiem uzyskania środków było poparcie mieszkańców, którzy mogli wyrazić je poprzez wypełnienie specjalnej ankiety online. Głosy zbierane były do 11 listopada 2020 r.

Gmina miejska Lubań znalazła się wśród ponad 1500 innych gmin, w których lokalne społeczności zaangażowały się w biało-czerwony projekt. Dzięki inicjatywie stowarzyszenia "Młodzi dla Lubania" i Państwa aktywności zebraliśmy 698 głosów przy wymaganych 500.

Finalizacja przedsięwzięcia opóźniła się ze względu na pandemię covid-19, dlatego drugi etap, polegający na złożeniu wniosku o udzielenie dotacji celowej, zakończył się dopiero 31 marca 2022 r. Wnioski zawierały ogólny koszt zakupu masztu wraz z flagą oraz ich instalacji.

Nasze miasto otrzymało dotację w wysokości 3686 zł.

Już wkrótce w centrum Lubania stanie maszt, na którym zawiśnie biało-czerwona flaga, by na co dzień przypominać nam o wartościach i postawach patriotycznych.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...