Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-03-2022

Dziś w wideoinformatorze opowiemy o rozbudowie dróg rowerowych oraz Lubańskiej Gali Sportu.

Dla rowerzystów, spacerowiczów oraz rolkarzy. Kilometr po kilometrze, samorząd tworzy sieć miejskich ścieżek rowerowych. Użytkowników tych miejsc z pewnością nie zabraknie, ponieważ sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Lubańscy sportowcy odnoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej, krajowej, jak również międzynarodowej. Aby docenić ich wysiłek, a jednocześnie promować aktywność fizyczną, burmistrz miasta co roku zaprasza kluby do niecodziennej rywalizacji.

Miłośników ruchu na świeżym powietrzu ucieszy fakt, że jeszcze w tym roku powstanie kolejny prawie kilometrowy odcinek lubańskiej pętli rowerowej.

- Projektowe prace rozpoczynają się już właściwie teraz, a fizycznie zobaczymy, jak długo będzie trwało przygotowanie odpowiednich dokumentów, niezbędnych do tego, żeby realizować to zadanie – mówił Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

Na razie droga będzie prowadzić z ul. Królowej Jadwigi do lasu w kierunku Pisarzowic. Po przejęciu gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zostanie ona połączona z wybudowanym w ubiegłym roku odcinkiem za Osiedlem Piastów oraz trasą, która powstanie we współpracy z Gminą Wiejską Lubań.

W dalszej perspektywie lubańska pętla rowerowa zostanie połączona z Cyklostradą Dolnośląską, której realizacja rozpocznie się po uruchomieniu środków unijnych.

Za nami 9. Gala Sportu. W sportowej rywalizacji o miano Gwiazdy Sportu i Sportowca Roku Miasta Lubań zmierzyło się siedmiu zawodników z lubańskich klubów sportowych.

Decyzją czytelników „Ziemi Lubańskiej” oraz fanów strony „Lubię Lubań” na Facebooku, Gwiazdą Sportu została Kinga Odziemkowska z Bojan Boks Lubań.

W jaki sposób ta drobna dziewczyna rozpoczęła trening w tak „męskiej” dyscyplinie?

- Ja nie chciałam iść na boks, mama mnie zapisała, ale mi się spodobało i jakoś tak do teraz trenuję – przyznała nasza Gwiazda.

Drugie miejsce przypadło Katarzynie Lipińskiej z Kwisy Lubań, a trzecie Mateuszowi Skrzypcowi ze Sparty Lubań. Kolejne lokaty uzyskali: Paweł Urbaniak z Łużyc, Patrycja Przyłucka z Klubu Sportowego Samuraj, Mariusz Radaszkiewicz z Klubu Tenisowego Return oraz Maciej Kozik z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka.

Decyzją kapituły konkursowej, tytułem Sportowca Roku Miasta Lubań wyróżniony został reprezentant Orki Lubań Maciej Kozik. Cieszymy się, że kolejny lubański pływak nie spoczywa na laurach i snuje plany na przyszłość.

- Myślę, że głównym planem jest na zimowych mistrzostwach Polski zostać Mistrzem Polski, przez co zostałbym wybrany do kadry Polski i następny plan oczywiście to jest studia w Stanach Zjednoczonych – opowiadał Maciej Kozik.

W tym roku przyznana została jeszcze jedna nagroda. Za całokształt osiągnięć sportowych w skali miejskiej, powiatowej, wojewódzkiej, krajowej oraz międzynarodowej, jak również za promocję Lubania, nagrodę specjalną otrzymał wychowanek Bojan Boks Lubań Mateusz Urban, występujący obecnie w barwach Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion Szczecin. Jemu również ambitnych planów nie brakuje.

- Mistrzostwo Polski Seniorów – chciałbym zdobyć złoty medal i zdobędę złoty medal. A taki cel długofalowy no to Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. To mi się marzy i to jest moim celem, do którego będę ciężko pracował – deklarował Mateusz Urban.

Pamiątkowe statuetki wręczono także sportowcom-amatorom, którzy wzięli udział w trzygodzinnym maratonie pływackim, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu: Michałowi Płockiemu, Markowi Gąsiorowi, Mariuszowi Mazurowi i Marcie Anackiej.

Galę uświetnił recital solistki Eweliny Sobczyk oraz występ zespołu tanecznego Broadway Dance pod kierunkiem Sabiny Langner.

(ŁCR)

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...