Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-12-2021

W przedświąteczny wtorek lubański rynek wypełnił się kolorowymi kramami, niepowtarzalną atmosferą Jarmarku Bożonarodzeniowego i wirującymi płatkami śniegu.

Magda Steczkowska śpiewa na scenie z dziećmi.

Po rocznej przerwie, lubanianie znowu mogli poczuć magię Świąt, uzupełnić świąteczne menu i… braki prezentowe. Swojskie sery, wędliny, ciasta, miody z lokalnych pasiek, niepowtarzalne rękodzieło i wiele, wiele innych produktów – to tylko kilka propozycji z szerokiej oferty stoisk, które pojawiły się w centrum miasta.
Dzieci (i nie tylko) wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały wyjątkowe świąteczne anioły, dekorowały pachnące Świętami pierniki i malowały porcelanowe Mikołaje.
Zupełnie niespodziewanie odwiedził nas również sam Święty Mikołaj, który rozdawał wyjątkowe kartki świąteczne, narysowane przez zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Lubańskie Boże Narodzenie”. Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podejmowali wszystkich chętnych pysznymi pierogami i rozgrzewającym barszczem.
Po południu rynek wypełnił się dźwiękami muzyki. Aż do wieczora mogliśmy kolędować z zespołami Echo Bukowiny, My Lubaniacy, Smolniczanie, młodzieżowym zespołem instrumentalnym działającym przy lubańskim MDK czy niedawno reaktywowaną Estradą Lubańską.
Słuchaczy szczególnie zaczarowali młodzi laureaci Festiwalu Pieśni, Kolęd i Pastorałek „Kolędowanie w Lubaniu”, którzy wnieśli powiew świeżości w interpretowane utwory.
Wieczór zakończył się energetycznym koncertem Magdy Steczkowskiej. Piosenkarka jak nikt inny potrafi wzruszać i urzekać, a jej ciepły głos i ujmująca osobowość przyciąga słuchaczy w każdym wieku.
Po koncercie umilkł gwar kramów i dźwięki kolęd, a lubanianie rozeszli się do domów, niosąc w sercach ciepło i przedsmak świątecznych dni.
Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju i Miejski Dom Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejny cudowny jarmark.
Wydarzenie pt. „Posmakuj świąt w Lubaniu” nie mogłoby się odbyć bez współfinansowania przez Fundację PGE.
(ŁCR)

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...