Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-12-2021

W Lutyni zawodnicy klubu sportowego Samuraj Lubań zdobyli 9 medali w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim.

Wielki sukces zawodników z KS Samuraj Lubań w Lutyni - 9 medali, a Filip Pierzak podwójne złoto. W minioną niedzielę tj. 05.12.2021 r. w Lutyni zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim. Były to pierwsze w historii zawody rozgrywane w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, gdzie zostały przyznane punkty za zdobyte miejsca dla poszczególnych szkół.

Organizatorami turnieju był Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" i klub Karate - Budokan Wrocław. Turniej odbył się na pięknej hali sportowej przy szkole w Lutyni koło Wrocławia. W zawodach tych wzięła także udział reprezentacja KS Samuraj Lubań w składzie - Amelia Jędrych, Amelia Gryganiec, Julia Budzińska, Filip Pierzak, Hubert Urbańczyk, Fryderyk Haik, Filip Daszko.  Siedmiu zawodników zdobyło łącznie 9 medali, a gwiazdą naszej reprezentacji stał się Filip Pierzak reprezentujący SP nr 2 w Lubaniu, który zdecydowanie wygrał konkurencje kata oraz kumite.

A o to Nasze osiągnięcia:

Złote medale

Filip Pierzak kata - SP 2 Lubań

Filip Pierzak kumite - SP 2 Lubań

Srebrny medal

Amelia Jędrych kumite - SP Kościelinik

Brązowe medale

Amelia Jędrych kata - SP Kościelnik

Amelia Gryganiec kumite SP 4 Lubań

Hubert Urbańczyk kata - MZS  Świeradów-Zdrój

Hubert Urbańczyk kumite - MZS Świeradów Zdrój

Fryderyk Haik kata - SP Olszyna

Fryderyk Haik kumite - SP Olszyna

 

Startowali również:

Julia Budzińska - 5 miejsce kata - SP Olszyna

Filip Daszko - 1 walka wygrana w Kumite - SP Świeradów-Zdrój.

 

Ponadto odnieśliśmy sukcesy w klasyfikacjach drużynowych:

SP Kościelnik - 2 miejsce w rywalizacji klas 7-8 dziewcząt

SP 1 Świeradów-Zdrój - 2 miejsce w rywalizacji klas 7-8 chłopców

 

Opiekę nad zawodnikami w czasie zawodów sprawowali trenerzy Tomasz Podbucki i Stanisław Urbańczyk oraz Pan Radosław Mularczyk - nauczyciel wychowania fizycznego z Miejskiego Zespołu Szkół  w Świeradowie Zdroju, za co bardzo dziękujemy, w tym także Dyrekcji...

Na co dzień zawodnicy trenują w ramach swoich sekcji  w Lubaniu i Pisarzowicach pod nadzorem Tomasza Podbuckiego i Jacka Jaworskiego oraz w  Świeradowie   Zdroju pod nadzorem Stanisława Urbańczyk, Sławomira Bartniak oraz Jacka Jaworskiego.

Tomasz Podbucki był także jednym z sędziów planszowych podczas zawodów. Dziękujemy również p. Bożenie Krupka oraz Michałowi Budzińskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu i sprawowanie opieki  na hali sportowej.

Wspierają nas:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Lubań, gmina Lubań, miasto Świeradów Zdrój, gmina i miasto Nowogrodziec, Nadleśnictwo Świeradów oraz medialnie -  eluban.pl, za co bardzo dziękujemy!!!

 

Tekst: KS Samuraj Lubań
Zdjęcia: Budokan Wrocław oraz KS Samuraj Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...