Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-12-2021

Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń szkolnych. Jak co roku chcieliśmy w szkole poczuć atmosferę zbliżających świąt. Niestety pandemia nam wszystko psuje.

Kilka klas jest na kwarantannie. Ucichł szkolny gwar.  W tym roku klasa 2b zamieniła się w świąteczne skrzaty i postanowiła trochę przerwać szkolną codzienność.  

Jak podają różne źródła skrzaty podobno mają nadprzyrodzone siły, żyją w zgodzie z przyrodą i pomagają ludziom. Ponoć, w  grudniu wychodzą z lasów i stają się pomocnikami Mikołaja.  W tym mikołajkowym nastroju od samego rana rozpoczęliśmy naukę i  zabawę w klasie. Nie zabrakło śmiechu, radości i muzyki.  Na zajęciach wychowania fizycznego skrzaty nabierały siły i kondycji, przecież muszą być sprawne, żeby odciążyć Mikołaja w roznoszeniu prezentów. Tworzyliśmy prace plastyczne. Nauczyliśmy się piosenki  i tańca z kolorowymi wstążkami. Wykonaliśmy świąteczne memory. Pomogła nam w realizacji tego zadania Akademia Krokieta i Lamy, przygotowując świetną pomoc na zajęcia przedświąteczne. Oczywiście przyświecało nam pierwsze prawo Krokieta – JEST RUCH- JEST ZABAWA. Były też słodkości. Po całym tygodniu pracy wiemy, że super jest nieść radość i szczęście, a pomaganie innym jest źródłem naszej satysfakcji i sprawia, że stajemy się szczęśliwsi.

red. Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...