Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-12-2021

Pierwszaki kolejny raz kolejny miały okazję odkrywać piękno najbliższej okolicy. Tym razem uczniowie wyruszyli zwiedzać średniowieczne zamczysko, które kryje w swych murach wiele sekretów skrzętnie ukrywanych przez kolejnych właścicieli.

Zwiedzanie rozpoczęli od wielkiej Sali Rycerskiej. Zajrzeli do Sali Bibliotecznej wypełnionej książkami po sam sufit, w której bez problemu odszukali tajemne przejścia. Uczniowie mieli okazję zejść do zamkowego Skarbca, którego wnętrze strzegły stalowo – betonowe drzwi, oglądali wystawę sprzętu łączności używanego przez wojsko polskie w okresie PRL-u. Kolejnym punktem zwiedzania była Sala Marmurowa, w którym według legendy zamurowano zaledwie kilkudniowe niemowlę. Dozę niepewności wzbudziła słynna Komnata Książęca, w której według legendy pod małżeńskim łożem, znajdowała się zapadnia, która zrzucała śpiącego do lochu.

Zwiedzanie polskiego Hogwartu było pierwszym krokiem w stronę niezwykłej przygody, która zakończyła się magicznymi warsztatami. W magicznym klimacie uczniowie tworzyli wielobarwne mikstury, czarodziejskie różdżki, a także została przepowiedziana im przyszłość. Magiczne warsztaty wprowadziły nas w klimat Andrzejek i na długo zapadną w pamięci dzieciaków.

Red. Joanna Smaga, Aleksandra Szarłan

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...