Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-12-2021

3 grudnia br. w Sali Ślubów lubańskiego ratusza państwo Janina i Zbigniew Kalicińscy oraz państwo Leokadia i Andrzej Mastykowie świętowali jubileusz złotych godów.

Jubilaci wraz z rodzinami, kierownikiem USC i Zastępcą Burmistrza

Obie pary zawarły związek małżeński w 1971 r. w Lubaniu: państwo Kalicińscy 15 sierpnia, natomiast państwo Mastykowie 30 października.

Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie wzajemnie dozgonną miłość, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście Państwo z ufnością i nadzieją, że będziecie razem dzielić chwile dobre i piękne, cieszyć się wspólnie z sukcesów, a także, a może przede wszystkim, że będziecie Państwo wspomagać się w chwilach ciężkich i trudnych – podczas uroczystości podkreślał Andrzej Choroszy, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu.

50 lat wspólnego życia zaowocowało także przyjściem na świat dzieci i wnuków, które są dumą i podporą obu par. Państwo Kalicińscy doczekali się dwojga dzieci i trojga wnucząt, a państwo Mastykowie trojga dzieci i sześciorga wnucząt.

Serdecznie gratuluję. Są Państwo wzorem dla nas, nieco młodszych wiekiem i stażem małżeńskim – zwrócił się do jubilatów Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Miasta Lubań wręczając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane obu parom przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

A jaka jest recepta na tak długą wspólną drogę?

Wyrozumiałość to podstawa. Nie kłócić się, a jak już się pokłócić, to trzeba się starać, żeby za długo się nie gniewać – zdradził nam pan Zbigniew.

No i miłość. 50 lat wytrzymać bez miłości, to się nie da – wtórowała pani Janina.

Na recepty to nie ma co liczyć, trzeba być po prostu wytrzymałym, wyrozumiałym, czasami ustąpić, czasami przemilczeć – dodała pani Leokadia.

Złotym Jubilatom gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu, wzajemnej miłości i szacunku.

Jeśli w Państwa rodzinie lub wśród znajomych znajduje się małżeństwo z półwiecznym stażem, zachęcamy do zgłaszania tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego, nr tel. 75 646 44 32 lub e-mail: andrzej.choroszy@miastoluban.pl.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...