Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2021

25 listopad upłynął w SP4 pod znakiem Pluszowego Misia

Klasa 2 b włączyła się  w akcję Samorządu Uczniowskiego i świętowała Dzień Pluszowego Misia, który  został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki.  Miś kojarzy nam się z  radosnym i beztroskim dzieciństwem. To bardzo pozytywna postać, dlatego  przez cały dzień towarzyszyło nam hasło: „Bądź jak pluszowy miś”, czyli wyjątkowy, miły, dobry, czuły, radosny, kochany, słodziutki i  troskliwy. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim ukochanym misiem.  Podczas zajęć wykonywaliśmy wiele zadań: tworzyliśmy plakat na konkurs szkolny, dekorowaliśmy słodkie, misiowe babeczki, oglądaliśmy filmy przyrodnicze  o różnych niedźwiadkach. Nie brakowało tańców  i piosenek o tematyce misiowej. Zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości, a pyszne babeczki osłodziły nam czwartkowy poranek.

red. Wioletta Bućko

 

 

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to data przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica jego powstania. Nikogo nie dziwi jego popularność, w końcu kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego misia, najlepszego przyjaciela, powiernika smutków? Jaka jest jego historia? Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. Pewnego dnia wybrał się on ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Wracając usłyszał dochodzące z zarośli pojękiwanie. Okazało się, że wśród gałęzi leży mały, postrzelony niedźwiadek. Prezydent postanowił uratować małego misia, o czym bardzo szybko dowiedziały się gazety. Historię o dobroci prezydenta przeczytał sklepikarz z Nowego Jorku i bardzo szybko przekuł ją w biznes, tworząc pluszowe misie imieniem Teddy. Tym samym maskotka obchodzi już 119 urodziny i nadal jest jedną z najpopularniejszych zabawek dziecięcych, w języku angielskim nazywaną Teddy’s Bear.Uczestnicząc w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, klasa Ib zaplanowała wspólne zabawy ruchowe, wykonała prace plastyczne, wspólny konkursowy plakat, zaśpiewała piosenkę. Były też wafle z miodem i Kubusiowe soczki. Misiowe zabawy dostarczyły niezwykłych przeżyć i emocji.

Red. Joanna Smaga

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...