Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-11-2021

Uczestnicy projektu edukacyjnego „Wyjdź z cienia” zapraszają do obejrzenia reportażu filmowego, w którym dzielą się swoimi wrażeniami ze wspólnej, wielomiesięcznej pracy nad spektaklem teatru cieni.

„Wyjdź z cienia” to projekt teatru cieni wymyślony, przygotowany i prowadzony  od wiosny 2021 przez młodzież z lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych w wieku studenckim dla  młodszej młodzieży szkolnej z Lubania i powiatu lubańskiego. Przedsięwzięcie realizuje 7-osobowa grupa liderów: Tomasz Długosz, Patryk Harapin, Ewelina Michałaciuk, Zuzanna Słabicka, Piotr Sołtys, Eryk Tropiejko i Regina Sindrewicz. Za uczestnikami i liderami młodzieżowymi już ponad sześć miesięcy współpracy, kilkanaście warsztatów artystycznych i spotkań oraz długie godziny wspólnej, kreatywnej pracy. Ich efektem są dwa spektakle teatru cieni, inspirowane wrocławskimi legendami. „Wyjdź z cienia” zmienia też życie!  W reportażu, autorstwa Piotra Sołtysa, uczestnicy opowiadają o wyzwaniach oraz dzielą się wrażeniami, czego się nauczyli i jak – dzięki udziałowi w projekcie -  rozwinęli się w ciągu ostatnich miesięcy. „Zapisałam się na ten projekt, aby wyjść z cienia, który sama sobie tworzę. I wiem, że wielu ludzi tworzy swój własny cień z którego boi się wyjść” – podkreśla jedna z uczestniczek. „Nauczyłam się wychodzić ze swojej strefy komfortu”.

 

Reportaż jest dostępny na kanale YouTube oraz profilu FB lubańskiego Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, które wspiera merytorycznie i organizacyjnie młodzież w realizacji pomysłu:

  • YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=wk2bL5eoLnU

  • Facebook:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/videos/305003777824064

 

Projekt „Wyjdź z cienia” jest realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie
Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
e-mail: pogranicze-csb@home.pl
www.pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg

Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu
www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych

 

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...