Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-11-2021

Polsko-litewski projekt dla młodzieży „W cieniu legend”, zrealizowany w roku 2018 przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Odkryj Swój Skarb - 2021”.

„Odkryj Swój Skarb” to konkurs na najciekawsze przedsięwzięcia edukacyjno-kulturalne inspirowane skarbami lokalnego dziedzictwa, organizowany corocznie przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. W tym roku wśród 20 nagrodzonych i wyróżnionych inicjatyw z całej Polski znalazł się lubański  teatr cieni, oparty na górnołużyckiej legendzie „Nocny kowal”. Spektakl, pod opieką „Pogranicza”, stworzyli w roku 2018 uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu wspólnie z młodzieżą z litewskiego miasta partnerskiego Lubania - Prienai. Było to pierwsze przedstawienie lubańskiej grupy w technice wielkopłaszczyznowego teatru cieni. Od tego czasu KLM sięga regularnie po teatr cieni w swojej twórczej działalności, dzieląc się pasją z kolejnym pokoleniem młodych mieszkanek i mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego.

Wyróżniona inicjatywa „Pogranicza” została zaprezentowana w pokonkursowej publikacji online Narodowego Centrum Kultury w Warszawie  „Lokalne Inspiracje – voll. III”. Opracowanie, promujące kreatywne metody pracy, zachęca do odkrywania swojego lokalnego dziedzictwa kulturalnego. Broszura jest dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej NCK pod adresem:

https://bit.ly/LokalneInspiracje_vol3

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie
Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
e-mail: pogranicze-csb@home.pl
www.pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg

Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu
www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...