Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-10-2021

Dnia 27 października 2021r. Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu przeprowadziło na terenie miasta akcję promującą pomoc dla bezdomnych zwierząt ,,Nie kupuj! Adoptuj!”

Uczniowie zaangażowani w poprawę losu czworonogów wykonali transparenty reklamujące adopcję zwierząt oraz wręczali ulotki zachęcające mieszkańców Lubania i okolic do kontaktu z najbliższym schroniskiem.

         Dzięki uprzejmości kierownika Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku p. Aleksandra Kasprzaka oraz pracowników schroniska, wolontariusze z SP 4 mieli możliwość wyprowadzenia kilku psów w centrum miasta, tym samym promując adopcję ,,naszych braci mniejszych”.

         W schronisku przebywa obecnie ponad 90 psów. Każdy z nich marzy o nowym, kochającym domu. Wierzymy, że los czworonogów nie będzie nikomu obojętny i nasza akcja przyczyni się do znalezienia dla nich domów. Nagrodą będzie dozgonna przyjaźń przyjaciela, który będzie nas kochał nad życie.

         Inną formą pomocy bezdomnym zwierzętom jest praca w formie wolontariatu  podczas weekendów w schronisku w Przylasku. Warunek to ukończenie 17 r.ż. oraz, a może przede wszystkim otwarte serce na potrzeby psów i kotów przebywających w boksach. Osoby zainteresowane tematem zachęcamy do kontaktu z pracownikami ,,Psiegolasku”.

         Akcja ,,Nie kupuj! Adoptuj!” dobiegła dziś końca, ale my działamy dalej. Już w listopadzie ruszamy z kolejną inicjatywą na rzecz zwierząt – zbiórką darów w postaci koców, prześcieradeł i ręczników. Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla dobra czworonogów.

         Anna Kogut

Agnieszka Ziębicka

Katarzyna Zajdel

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...