Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-10-2021

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji Akcji. 25.10.2021r. klasa 8d, wraz z nauczycielami historii, jęz. polskiego oraz WF-u wybrała się na pobliski tzw. stary cmentarz leżący naprzeciwko cmentarza komunalnego w Lubaniu. Spotkaliśmy się tam z wychowankami i wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włosieniu, by razem uporządkować opuszczone mogiły. Wspólna praca miała także oddźwięk integrujący i zapoznawczy. Po wykonaniu zadania, zrobiliśmy wspólne zdjęcie i powróciliśmy do szkoły. Uczniom wyjście się podobało, zauważyli jak ważne jest pielęgnowanie miejsc pamięci jak np. cmentarze, gdyż pomaga to m.in. w kształtowaniu się tożsamości narodowej. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu na pewno w przyszłym roku ponownie weźmie udział w tej akcji!

Red. Natalia Krupicka, Beata Domańska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...