Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-10-2021

Weronika Czuchryta uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu od lutego 2019 roku uczy się w stajni Wild Hill Ranch jazdy westernowej konnej.

Od  listopada 2020 roku zaczęła trenować na charakternym koniu Casy. 28 lipca na Mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyła srebro wówczas w konkurencji Polish Cowboy Trail Youth startowało 8 osób.

Tuż po tych zawodach Weronika rozpoczęła przygotowania do kolejnych mistrzostw. 25 września pojechała na Mistrzostwa Polski w Polish Cowboy Race. Pierwszą konkurencją był Polish Cowboy Trail Youth. Startowało 16 osób i nie udało się jej być w pierwszej 6, ponieważ Casy bała się wejść na jedną z przeszkód tzw. płachtę. Obyło się bez dyskwalifikacji, ale punktacja byłą dość słaba. Kolejną konkurencją był Polish Cowboy Race, który zakończyła  czystym przejazdem, wszystkimi elementami wykonanymi i niesamowitym czasem. Wśród jeźdźców, którzy trenują po 7 lat udało jej się zająć tytuł Wicemistza Polski. Łzy w oczach- nie tylko Werki, hałas i oklaski od ogromnej widowni. Do domu wróciła w pełni szczęśliwa i dumna z kolejnego sukcesu.

Tak oto spełniły się Weroniki marzenia.

Pracę Weroniki i cudownej klaczy rasy American Paint Horse Solid o imieniu casy Silver Way można śledzić na Instagramie @casy.the.best.paint, gdzie opisane są  treningi i zawody. Za rok również będzie można ich zobaczyć w Western City na kolejnych zawodach . Na Instagramie można również śledzić profil: mistrzyni Polski CTY- @z_grzbietu_kuca, profil mistrza Polski CRY i równocześnie wicemistrza Polski CTY oraz II wicemistrza Polski CTY- @brzezinski.paul.

 

red. Marzena Tomczyk

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...