Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-04-2021

DAR, czyli festyn Dzień Aktywnej Rodziny, wpisał się na stałe w kalendarz lubańskich wydarzeń kulturalnych. Jak wygląda perspektywa organizacji tej imprezy w roku 2021?

Lubańskie organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe oraz grupy nieformalne),  wspólnie z Miastem Lubań, zapraszały corocznie mieszkańców Lubania i regionu na  rodzinny festyn DAR. Od 2014, z roku na rok, wydarzenie cieszyło się coraz większym zainteresowaniem. 6 edycji lubańskiego DAR-u, organizowanego najpierw w centrum miasta, a następnie w parku na Kamiennej Górze, to świetna zabawa, okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną oraz mozliwość poznania lokalnych społeczników i pasjonatów.

Wiosną 2020, ze względu na wybuch pandemii COVID-19, festyn został odwołany. Obecnie trudno jest udzielić jednoznacznie odpowiedzi, czy lubański DAR będzie mógł się odbyć w tym roku. Lokalne środowisko pozarządowe oraz Miasto Lubań wyrażają chęć i gotowość zorganizowania festynu, mając jednak  na uwadze, że najważniejsze  jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Pandemia, jako czynnik zewnętrzny, determinuje decyzję o organizacji DAR-u. Wzrost liczby zachorowań i obowiązujące obostrzenia sanitarne powodują, że już teraz jest jasne, że festyn nie odbędzie się wiosną. Pozostaje nadzieja na jego organizację w okresie letnim, na przykład pod koniec wakacji. Czy będzie to możliwe? W jakiej zmodyfikownej formie mógłby wówczas odbyć się DAR? - to pytania, które dziś pozostają także bez odpowiedzi. Organizatorzy monitorują na bieżąco sytuację. Dalszych informacji na temat perspektyw orgnizacji DAR-u 2021 można spodziewać się pod koniec maja br.

Stowarzyszenia, fundacje, kluby i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego, chętne do współorganizacji DAR-u w przesuniętym terminie (koniec sierpnia 2021) już teraz mogą zgłaszać do Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lubaniu swoje zainteresowanie współpracą.

Kontakt:

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych

przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (parter, wejście od podwórza, obok szkoły językowej)

Godziny pracy: poniedziałek-piątek 16:00 – 19:00

Telefon: 696 256 420 (numer czynny wyłącznie w godzinach pracy)

E-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

 

Tekst: Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”

Zdjęcia: archiwum Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze” i ŁCR w Lubaniu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...