Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2020

W ramach troski o jakość świadczonych usług dla mieszkańców miasta, Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Lubaniu zakupiło pojazdy, które wykorzystywane są przez pracowników w standardowo wykonywanych pracach na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Spółka w 2020 roku wzbogaciła swoją bazę sprzętową w:
- wóz ssąco – tłoczący,
- zbiornik do transportu wody pitnej,
- mobilny chlorator.
Nowa baza sprzętowa zapewnia możliwość szybkiej reakcji na zgłoszenia mieszkańców oraz usprawnia standardowo wykonywane prace. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie urządzeń wodociągowo – kanalizacyjnych w jak najlepszym stanie technicznym. Spółka musi zagwarantować ciągłość dostawy wody oraz zapewnić ciągłość odbioru ścieków. Dlatego tak ważne są inwestycje w sprzęt. Każdy z nich dedykowany jest do innego zakresu prac eksploatacyjnych. Nowy pojazd ssąco – tłoczący daje możliwość maksymalnego wydłużenia bezawaryjnego okresu eksploatacji sieci kanalizacyjnej. Zbiornik do transportu wody pitnej oraz mobilny chlorator zapewniają mieszkańcom miasta dostęp do wody w przypadku okresowej utraty ciągłości jej dostaw (awarie, prace planowane na sieci wodociągowej) z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego wody po przywróceniu jej dostaw z sieci.
Nowe nabytki znacząco usprawniają prowadzone prace wynikające z potrzeb Przedsiębiorstwa. Świadome podejmowanie działań związanych z inwestycjami w sprzęt usprawniający prace związane z eksploatacją sieci są dla Prezesa Przedsiębiorstwa Janusza Głuszka istotne.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...