Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-01-2020

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi odwiedzają dzieci i młodzież z terenu powiatu lubańskiego omawiając zagadnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa w domu, w szkole, na dworze, na stokach.

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi odwiedzają dzieci i młodzież z terenu powiatu lubańskiego omawiając zagadnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa w domu, w szkole, na dworze, na stokach. Bardzo dużo uwagi poświęcają bezpieczeństwu podczas ferii zimowych oraz w zakresie podnoszenia świadomości w przypadku zagrożenia pożarowego.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii funkcjonariusze z powiatu lubańskiego spotykają się z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych. Tematem przewodnim spotkań jest szeroko pojęte bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych.
Policjantka, funkcjonariusz straży pożarnej oraz strażnik miejski spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu w ramach programu pn:” Bezpieczne Ferie ”. Podczas przeprowadzonej prelekcji uczniowie oraz wychowawcy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych i pomocnych rad, które mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.
Jak zachować w kontakcie z nieznaną osobą, co zrobić gdy podbiegnie do nas obcy pies, jak uniknąć zaczadzenia i jak zachować się gdy zauważymy pożar to kilka tematów, które zostały omówione w rozmowie z uczestnikami spotkania.
Mundurowi przypominali także aby do zabawy wybierać bezpieczne miejsca z daleka od dróg, zbiorników wodnych. Natomiast najmłodsi podczas zabawy aby zawsze byli pod opieką osób dorosłych. Nieodzownym elementem każdego spotkanie jest przypomnienie numerów alarmowych, z którymi uczniowie nie mieli żadnych problemów.
Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przypomnieli, że najbezpieczniejszym oraz najprostszym sposobem uniknięcia zdarzeń z udziałem pieszych jest noszenie elementów odblasków. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusz straży miejskiej rozdał odblaski.
Nie zapominamy o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego i to wczoraj z maluszkami z miejsko-gminnego przedszkola im. Kubusia Puchatka w Leśnej spotkał się funkcjonariusz sierż. szt. Artur Jochym, aby opowiedzieć im o bezpieczeństwie.

Źródło: KPP Lubań
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...