Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-10-2019

"Odblaskowi"- pod takim hasłem towarzyszącym akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" odbyły się pierwsze w trwającym roku szkolnym 2019/2020 działania Straży Miejskiej w Lubaniu

"Odblaskowi"- pod takim hasłem towarzyszącym akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" odbyły się pierwsze w trwającym roku szkolnym 2019/2020 działania Straży Miejskiej w Lubaniu, których głownym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim zmniejszenie ryzyka zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci oraz osób dorosłych. Podobnie jak w roku ubiegłym - podczas tegorocznej kampanii, którą przeprowadzono w dniach 15-16 października, strażnicy miejscy rozdawali uczniom, rodzicom oraz opiekunom elementy odblaskowe. Zaplanowano już kolejne takie działania przy lubańskich placówkach oświatowych.

Pomimo wciąż rosnącej świadomości oraz prowadzonych kampanii społecznych, szczególnie w porach, kiedy widoczność na drodze jest najmniejsza, nadal niestety zdarza się zauważyć nieświadomego niebezpieczeństwa pieszego pozbawionego jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Należy pamiętać, że przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy widoczny jest na drodze z odległości zaledwie 20-30 metrów. Sytuacja diametralnie zmienia się w sytuacji, gdy w taki element pieszy jest wyposażony. Wówczas kierowca jest w stanie zauważyć go nawet z odległości 130-150 metrów, a to może uratować jego życie i zdrowie.

Straż Miejska w Lubaniu poprzez takie działania chce uświadomić społeczeństwu, że jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się bardziej bezpieczni. Niezmiernie ważne jest, aby odblaski stały się integralną częścią naszego ubioru, w szczególności u dzieci i młodzieży. Odblask przypięty do plecaka lub założony na rękę - to taka mała rzecz, która jednak w nagłej sytuacji kryzysowej okazuję się bezcenna i może uchronić nas i nasze dzieci przed tragedią.

Red./Fot./SMLuban

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...