Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-09-2019

Bezpieczeństwo ważna sprawa, czyli Profilaktyka wśród najmłodszych

Przedszkolaki posiadają jeszcze niewielką wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i nie zawsze radzą sobie w różnych trudnych sytuacjach. Znajomość tych zasad to jedna z podstaw w kształceniu świadomego społeczeństwa, stąd też w ramach realizacji Planu Profilaktyki wśród najmłodszych, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lubaniu złożyli dziś wizytę w Przedszkolu Niepublicznym Nr 1 „Słoneczne”.

W trakcie zajęć prewencyjnych dzieci z zainteresowaniem poznawały m.in. podstawy "kodeksu" bezpiecznego zachowania na drodze jako piesi. Przedszkolaki poznały również rodzaje znaków drogowych – w tym również te, które mogą spotkać podczas spacerów lub na placu zabaw.
Ponadto w trakcie prelekcji mali słuchacze z dużym zainteresowaniem zaznajomili się z ciekawostkami związanymi z pracą strażnika miejskiego. Nie obyło się oczywiście bez drobnych upominków nawiązujących do omawianej tematyki.

Red./Fot./SMLuban

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...