Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-12-2018

"Odblaskowi"- pod takim hasłem towarzyszącym akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" odbyła się kolejna już w roku bieżącym kampania Straży Miejskiej w Lubaniu.

"Odblaskowi"- pod takim hasłem towarzyszącym akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" odbyła się kolejna już w roku bieżącym kampania Straży Miejskiej w Lubaniu, której głownym celem była poprawa bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim zmniejszenie ryzyka zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci oraz osób dorosłych. Podczas kampanii, która odbyła się w dniach 3-6 grudnia br., przy lubańskich szkołach i przedszkolach, strażnicy miejscy rozdali ponad 1000 elementów odblaskowych.

Pomimo wciąż rosnącej świadomości oraz prowadzonych kampanii społecznych, szczególnie w porach, kiedy widoczność na drodze jest najmniejsza, nadal niestety zdarza się zauważyć nieświadomego niebezpieczeństwa pieszego pozbawionego jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Należy pamiętać, że przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych , pieszy widoczny jest na drodze z odległości zaledwie 20-30 metrów. Sytuacja diametralnie zmienia się w sytuacji, gdy w taki element pieszy jest wyposażony. Wówczas kierowca jest w stanie zauważyć go nawet z odległości 130-150 metrów, a to może uratować jego życie.

Straż Miejska poprzez kampanię "Odblaskowi" chce uświadomić społeczeństwu, że jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się bardziej bezpieczni. Ważne jest, aby odblaski stały się integralną częścią naszego ubioru, w szczególności u dzieci. Wystarczy mały element odblaskowy przypięty do plecaka lub założony na rękę. Odblask- to taka mała rzecz, która jednak w wielu sytuacjach okazuję się bezcenna i może uchronić nas i nasze dzieci przed tragedią.

Red. SMLubań

Fot. ŁCRLubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...