Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2018

Znajomość zasad bezpieczeństwa to jedna z podstaw w kształceniu świadomego społeczeństwa, stąd też w ramach realizacji Planu Profilaktyki wśród najmłodszych, Straż Miejska w Lubaniu w dniach 13-16 listopada br. odwiedziła kolejne już, tym razem Prywatne Przedszkole Językowe "Akademia Malucha".

Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają jeszcze niewielką wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i nie zawsze radzą sobie w różnych trudnych sytuacjach. Znajomość tych zasad to jedna z podstaw w kształceniu świadomego społeczeństwa, stąd też w ramach realizacji Planu Profilaktyki wśród najmłodszych, Straż Miejska w Lubaniu w dniach 13-16 listopada br. odwiedziła kolejne już, tym razem Prywatne Przedszkole Językowe "Akademia Malucha".

Poprzez realizację podjętych działań, dzieci uczą się samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz przede wszystkim - skutecznego radzenia sobie z nimi.

W trakcie spotkań najmłodsi zaznajomili się z "kodeksem" bezpiecznego zachowania na drodze jako piesi. Dzieci poznały również rodzaje znaków drogowych – w tym również te, które mogą spotkać podczas spacerów lub na placu zabaw.

Ponadto w trakcie zajęć mali akademicy zaznajomili się z ciekawostkami związanymi z pracą strażnika miejskiego,

Podobnie jak w przypadku poprzednich prelekcji prewencyjnych, również w tej placówce szczególne zainteresowanie wzbudził ubiór oraz wyposażenie, jakim strażnik miejski dysponuje podczas służby.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie tematyką spotkań, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Cieszy fakt, iż spora część maluchów chcących poszanowania prawa, niesienia pomocy oraz respektowania zasad bezpieczeństwa, wyraziła na forum swoje postanowienie, aby w przyszłości służyć społeczeństwu w mundurze. 

Red. SM Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...