Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-10-2018

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że przyszłość świadomego społeczeństwa zaczyna się już od najmłodszych lat szkolnych i przedszkolnych.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że przyszłość świadomego społeczeństwa zaczyna się już od najmłodszych lat szkolnych i przedszkolnych. Prewencja to wyprzedzanie, zapobieganie pewnym zjawiskom. Polega ona na uświadamianiu o skutkach pewnych zachowań, a więc cechuje ją wychowawcze oddziaływanie profilaktyczne.

Celem wzmocnienia skuteczności działań profilaktycznych realizowanych w lokalnych placówkach oświatowych, w dniu 4 i 8 października br. Straż Miejska w Lubaniu odwiedziła wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Juliana Tuwima, z którymi przeprowadzono pogadanki dotyczące kwestii bezpieczeństwa oraz specyfiki i charakteru pracy strażnika miejskiego.

Głównym celem zajęć było ukształtowanie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie ich wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać jako piesi. Przypomniano także o konieczności noszenia odblasków, które mogą uratować zycie.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu prawidłowych zachowań i strażniczej pracy. Były bardzo zaciekawione, zadawały mnóstwo pytań, czym wykazały swoją niezwykłą wyobraźnię i pomysłowość.

Oba spotkania spotkały się z niezwykłym uznaniem, dlatego też podobne prelekcje realizowane będą w kolejnych placówkach.

Red.SMLubań/Fot.PM5

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...