Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-09-2017

Kolejne wspólne spotkanie mają za sobą partnerzy projektu „Wspólnie odkrywamy przyrodę i historię na ścieżkach edukacyjnych Frýdlantu i Lubania“ (CZ.112.45 / 0.0 / 0.0 / 16_012 / 0000394).

Tym razem partnerzy spotkali się 10 lipca 2017 w polskim mieście Lubań w lokalnym Urzędzie Miejskim.
Frýdlant, jako czeski partner, poinformował o postępach w składaniu wniosku do Euroregionu Nysa w Libercu, o konieczności przeprowadzenia nowego przetargu, a także o zawarciu umowy z wykonawcą budowlanym. Fizyczne zakończenie mikroprojektu we Frýdlancie jest planowane na 30.11.2017 r.

Lubań, jako partner polski, poinformował o tym, że nie udało mu się złożyć projektu po polskiej stronie we wcześniej ustanowionym terminie a w obecnej chwili poszukuje nowego odpowiedniego źródła finansowania.
Obaj partnerzy następnie wspólnie potwierdzili promocję mikroprojektu i otworzyli drogę dalszej ewentualnej współpracy obu miast.

Mikroprojekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej / Europejskiego funduszu rozwoju regionalnego/ Funduszu mikroprojektów w Euroregionie Nysa realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 w wysokości 50% oraz z budżetu miasta Frýdlant, również w wysokości 50%.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...