16-11-2015

13 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu Klub Sportowy Łużyce Lubań świętował swoje 70-lecie. Nie zabrakło wspomnień i wyjątkowych gości. Były też puchary, odznaczenia, statuetki oraz pamiątkowe koszulki.

Klub Sportowy Łużyce Lubań może się już pochwalić 70-leciem stażem działalności na arenie sportowej. Od 13 listopada 1945 r., kiedy to został założony KS OMTUR Lubań, zmieniały się nazwy klubu, w między czasie wyodrębniła się sekcja bokserska, ale niezmiennie towarzyszył mu sportowy duch walki i grono trenerów z pasją.
Spotkanie z okazji 70. urodzin klubu uświetniło swoją obecnością wielu gości, wśród których znalazł się Starosta Lubański Walery Czarnecki, Burmistrz Miasta Lubania Arkadiusz Słowiński, Radni Rady Miasta Lubań i dolnośląska śmietanka sportowa w składzie: prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, prezes OZPN Jelenia Góra Andrzej Kowal, trener-koordynator Tadeusz Gawin, Członek Prezydium Zarządu Jeleniogórskiego OZPN Andrzej Jasiński. Na widowni nie mogło zabraknąć również obecnych członków klubu i miłośników lubańskiego sportu.
Uroczystość stała się okazją do podsumowania dotychczasowej działalności klubu. Wspomnieniom nie było końca. Były prezes i piłkarz klubu - Józef Soczyński przedstawił rys historyczny, w tym przypomniał nam ważniejsze wydarzenia z przeszłości organizacji, następnie obecny trener Konrad Rutkiewicz i piłkarz Łukasz Rogalski przybliżyli aktualną sytuację klubu. W dalszej kolejności trener sekcji boks – Wiesław Bojanowski odniósł się do minionych i teraźniejszych sukcesów klubu na polu bokserskim.
W trakcie spotkania wyróżnieni zostali aktywni działacze KS Łużyce Lubań oraz osoby, które od zawsze wspierają i kibicują działalności klubu. Andrzej Padewski - prezes DZPN wręczył prezesowi KS Łużyce Lubań - Sylwestrowi Poszelężnemu koszulkę reprezentacji Polski z autografem sternika PZPN Zbigniewa Bońka. Z kolei Mariusz Mazurek, prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego przedstawił plany odnośnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie, które miałyby się odbyć na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku właśnie w Lubaniu. Uroczystość uatrakcyjnił pokaz tańca współczesnego w wykonaniu grupy tanecznej Mariusza Kozaka.
Życzymy kolejnych 70 lat działalności, bogatych w nieprzemijające sukcesy i wygrane. Obyście jak najdłużej dostarczali nam sportowych wrażeń i wychowywali swoich podopiecznych na legendy polskiego sportu.

(ŁCR)