Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-08-2015

Drodzy lubanianie! Jeśli ktoś podeśle do Was przez internet zaproszenie do głosowania w konkursie „Gra w kulturę” – nie miejcie obaw, szybko otwierajcie link i głosujcie. To żaden spam, to pomysłowa akcja lubańskich harcerzy starających się o pieniądze na kulturalne ożywienie Lubania. Każdy kto wspomoże ich klikiem, przyczyni się do tego szczytnego celu.-

Złożyliśmy wniosek w konkursie Społecznik 2.0 organizowanym przez SGB-Bank - opowiada Emilia Wawrzyniak, autorka projektu. – W pierwszym etapie głosują internauci, przechodzą tylko najwyżej ocenione wnioski. Można zalogować się przez facebooka lub założyć konto i oddać głos aż 10 razy. Policzyliśmy sobie wstępnie, że jeśli wszyscy, którzy nas wspierają i wszyscy zainteresowani kulturą i oddadzą po 10 głosów, to na pewno nam się uda. Ale to zależy od ich wytrwałości i zaangażowania. Namawiamy swoich znajomych, by głosowali, by wręcz ustawiali sobie przypomnienia w telefonach. Potem zdecyduje jury. Możemy dostać aż 10 tysięcy złotych! Za to zorganizujemy mnóstwo fajnych akcji, które rozruszają i ożywią miasto.

 

Inspiracją dla projektu było życie. Wiele z osób interesujących się życiem kulturalnym Lubania powtarza to samo – jest bardzo dobrze i jednocześnie niezbyt dobrze.
- Lubań jest niewielkim miastem z niewykorzystanymi możliwościami. Jest wśród nas sporo osób, które mają niesamowite talenty – mówi Pani Emilia. - Są muzykami, plastykami, grafikami, fotografami i tancerzami. Chcę te osoby zintegrować, aby we wspólnym działaniu mogły zrobić więcej, a przede wszystkim pokazać lubanianom, że możemy działać razem. Poznać się. I przeżyć wspaniałą przygodę z kulturą. Projekt zakłada przygotowanie i zorganizowanie wieczornicy artystycznej, wieczoru poezji śpiewanej oraz warsztatów, na których uczestnicy nauczą się organizować wydarzenia kulturalne... i nie tylko. Wszystkie działania zwiększą także umiejętności artystyczne zw. z grafiką komputerową, plastyczne oraz fotograficzne i filmowe - związane z działaniami promocyjnymi wydarzeń. Zawiązanie mocnej sieci współpracy z lokalnymi portalami i mediami zaowocuje zdobyciem odbiorców i wypromowanie idei. Same warsztaty zaś mają za zadanie zainspirowanie uczestników do kolejnych akcji społecznych. Podczas trwania projektu zorganizuję także noc wierszy chodnikowych - krótkich, wpadających w pamięć tekstów skłaniających do aktywności i promujących projekt. GRA W KULTURĘ to nie tylko integracja ale i edukacja - i to najlepsza, bo przez działanie. Pomóżcie nam zagrać i obudzić Lubań - niech zacznie śpiewać, tańczyć i malować. Niech będzie kolorowy! – kończy optymistycznie animatorka.

Projekt znajduje się na stronie www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow, łatwo go znaleźć po ikonie herbowych lubańskich kluczy w czerwono-czarnym polu. Aby oddać głos, należy się zalogować przez facebooka lub zarejestrować i kliknąć ikonę „głosuj”. Z każdego konta można zagłosować 10 razy. Lubańską inicjatywę można znaleźć tutaj http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/325.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...