Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-06-2015

13 czerwca 2015 w Jeleniej Górze odbył się finałowy turniej Deichman Mini Mistrzostwa, w którym po rozegraniu 2 miesięcznych rozgrywek i rozegraniu 7 kolejek ligowych, w systemie play off wyłoniono zwycięzców turnieju. Rewelacyjnie spisali się młodzi piłkarze KS Łużyce Lubań.

Drużyna żaków U-9 pod nazwą ARGENTYNA w ćwierćfinale pokonała Polskę 4:1, w półfinale przegrała z Belgią 2:6, aby po wspaniałej walce w meczu o III m wygrać z Hiszpanią 3:1 i zdobyć brązowe medale, puchar i dyplomy dla każdego zawodnika.
Mistrzami w kategorii U-11 zostali NIEMCY, czyli orliki KS Łużyce Lubań ! Zawodnicy pod kierunkiem trenerów Konrada Rutkiewicza oraz Jarka Szpytmy nie przegrali w play off żadnego meczu, ba, nie przegrali żadnego meczu w całych rozgrywkach ! Dziś w ćwierćfinale pokonali 6:1 Włochów, w półfinale 2:0 Portugalię, a w wielkim finale pokonali Anglię 9:2 ! Bramki strzelali Rafał Polerowicz 10, Maciek Furmański 4, Dominik Szpytma 1, Tomek Wieczorek 1, Marcin Orzechowski 1. Królem Strzelców turnieju został zawodnik KS Łużyce Lubań : Rafał Polerowicz z 30 bramkami ! Dzięki wygranej w turnieju Deichmana chłopcy z Lubania jadą na wielki Ogólnopolski Finał Finałów do Wałbrzycha w dniach 26-28 czerwca ! Złote medale, okazały puchar, bilet na finał to nagroda za ciężką pracę, którą chłopcy wykonywali z ochotą, przyjemnością i wytrwałością przez cały rok. Praca trenerów oraz pomoc Rodziców przy wsparciu Zarządu Klubu przyniosła super rezultaty.

Gratulacje i powodzenia w finale !

Skład zwycięzców : Krzysztof Schab, Filip Musiał, Rafał Polerowicz, Maciek Furmański, Marcin  Orzechowski, Marcel  Kadłubowski, Dominik  Szpytma, Adrian Tomczyk, Jakub Wilk, Tomek Wieczorek.