01-08-2014

29 lipca br. w czasie służby patrolowej na terenie miasta funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej zauważyli mężczyznę, który według informacji przekazanej przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu był poszukiwany celem odbycia kary aresztu.

Nie zwlekając strażnicy wylegitymowali mężczyznę, po czym poinformowali o tym fakcie dyżurnego KPP Lubań, który na miejsce zadysponował patrol interwencyjny. Strażnicy mężczyznę przekazali. Teraz czeka go areszt.

To nie pierwsza taka interwencja będąca wynikiem dobrej i efektywnej współpracy, jaka ma miejsce pomiędzy lubańską Policją i Strażą Miejską. Stała wymiana informacji o zagrożeniach występujących na terenie Lubania w zakresie bezpieczeństwa ludzi i mienia, spokoju i porządku publicznego stanowi podstawowe zadanie tejże współpracy. Obie formacje biorą również udział przy zabezpieczeniach wszelkiego rodzaju imprez i uroczystości na terenie Miasta Lubania. Wykorzystanie sił i środków obydwu służb nie tylko usprawnia realizację samych zabezpieczeń ale również pozwala na ich racjonalne dyslokowanie i wykorzystanie.

Red. SM