29-07-2014

7 czerwca w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu miał miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej z udziałem służb mundurowych. W zawodach wzięli udział reprezentanci Straży Miejskich z Wrocławia, Legnicy, Trzebnicy, Oławy, Bolesławca oraz Lubania.

Piąte miejsce ex aequo zajęły zespoły z Legnicy i Trzebnicy. W meczu o trzecie miejsce wrocławianie ulegli drużynie z Lubania. Nasi reprezentanci pokonali rywali 1:2.

Finałowy mecz wynikiem 2:0 wygrali bolesławianie i oławianami.

Najlepszą zawodniczką turnieju została  Justyna Rudzińska  z  Bolesławca, a  za najlepszego zawodnika uznano  Tomasza Reczucha  z  Oławy.

Nagrody, puchary i  dyplomy wręczali: sekretarz Bolesławca  Jerzy Zieliński, wiceszef Dolnośląskiej Prefektury Wojewódzkiej Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i  GminnychKrzysztof Zasieczny  i  dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i  Rekreacji w  Bolesławcu Zbigniew Kowalczyk. Patronat honorowy – Piotr Roman, Prezydent Strony Polskiej Euroregionu Nysa i Prezydent Miasta Bolesławiec.

Projekt „Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej z udziałem służb mundurowych – sport elementem integracji transgranicznej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Źródło: Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP.