Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-07-2013

Dwa dni kończące tegoroczne obchody Dni Lubania odbywały się pod znakiem sportu.

29 czerwca na stadionie MOSiR miał miejsce festyn sportowo-kulturalny. Zarówno miłośnicy sportu jak i kultury mogli znaleźć coś dla siebie. Najważniejszym punktem tego dnia był finał Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych, podczas którego funkcjonariusze poszczególnych formacji wzięci udział w sportowej rywalizacji na stadionie MOSiR.

W pierwszym meczu wynikiem 6:3 funkcjonariusze Straży Granicznej zwyciężyli z reprezentantami Służby Więziennej z Zakładu Karnego z Zaręby. Mecz drugi wynikiem 4:2 wygrali reprezentanci Komendy Powiatowej Policji, którzy zmierzyli się z funkcjonariuszami lubańskiej Straży Pożarnej. Mecz trzeci zwyciężył Zakład Karny, który wynikiem 9:1 pokonał lubańskich strażaków.

Ostatecznie piłkarską rozgrywkę o I miejsce na podium zwyciężyli reprezentanci Straży Granicznej, którzy pokonali funkcjonariuszy policji wynikiem 6:1. Królem Strzelców został Tomasz Sikora – reprezentant Straży Granicznej, zaś tytuł Najlepszego Zawodnika uzyskał Mariusz Burzyński – funkcjonariusz lubańskiej policji. Sportowe emocje łagodziły występy zespołów wokalnych Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu i pokaz Zumby w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3.

W międzyczasie o godzinie 12:00 na lubańskim Rynku rozpoczął się Otwarty Rajd Rowerowy, organizowany przez Starostwo Powiatowe i MG-LKS-KWISA.

Gospodarzami kolejnego sportowego dnia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu. Na jej terenie prezentowała się straż pożarna i policja. Tutaj też odbywał się festyn pt. "Bezpieczne wakacje" ze wszystkimi swoimi atrybutami.

Były więc gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy i występy uczniów szkoły. Gwoździem programu tego dnia był Ogólnopolski Szosowy Wyścig kolarski "O Grand Prix Lubania", w organizację którego włączył się MG-LKS Kwisa Lubań. Na starcie stanęło kilkuset uczestników z całej Polski. I trzeba powiedzieć, że byli trasą zauroczeni.W trakcie tego dnia odbył się też konkurs wiedzy o Uniegoszczy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy.

Tekst i fot.: Ziemia Lubańska/ŁCR
 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...