Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-07-2013

LAWA, która od dwunastu lat jest sztandarową imprezą obchodów Dni Lubania w tym roku trwała jeden dzień. Z amfiteatru na Kamiennej Górze już od godziny 15.00 dobiegały odgłosy dobrej muzyki.

Na początek zaprezentowały się zespoły wokalne i taneczne Miejskiego Domu kultury, głównego organizatora przedsięwzięcia.


Po nich wystąpiła grupa rockowa Pinokio Alternative składająca się z muzyków, którzy pod dwudziestu latach reaktywowali swoja działalność.

Ważnym wydarzeniem LAWY było Święto Kultury Powiatu lubańskiego, podczas którego wręczono Krabaty, statuetki kreatora i twórcy kultury przyznawane raz do roku za wybitną działalność. W tym roku laureatami zostali – chór Echo Bukowiny i zespół Smolniczanie, zaś wyróżnienie otrzymała podharcmistrz Sylwia Drąg. Nagrody wręczał starosta Walery Czarnecki, przewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego Kazimierz Kiljan i przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Małgorzata Gettner.

Po tej ceremonii wystąpił znany i lubiany kabaret Ciach, który przez ponad godzinę świetnie bawił, jeszcze niezbyt niestety liczną, publiczność.

Zespół Loka, który niedawno wystąpił w koncercie "Największe przeboje roku" w tegorocznej edycji Festiwalu TOP Trendy 2013 to była następna propozycja organizatorów LAWY. Już większa o tej porze liczba publiczności żywo reagowała na znane przeboje.

I wreszcie na scenie amfiteatru pojawiła się gwiazda wieczoru zespół Wilki z Robertem Gawlińskim, charyzmatycznym wokalistą. W tym momencie amfiteatr był już pełen.

Wielu widzów na ten występ przyjechało nie tylko z ościennych powiatów, ale nawet i województw. Zespół nie zawiódł. Dał z siebie wszystko, co publiczność czuła dlatego tak entuzjastycznie oklaskiwała gwiazdę wieczoru.
Tegoroczna LAWA przeszła już do historii, ale wrażenia pozostały.

Tekst i zdjęcia: Ziemia Lubańska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...