Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-03-2013

Śnieg ponownie pokrył ulice Lubania, w związku z tym Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości, a przeznaczonych do użytku publicznego.


        Zgodnie z Uchwałą nr XXIX/212/2012 Rady Miasta Lubań z dnia 30 października 2012r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lubań, właściciel przyległej nieruchomości odpowiada za utrzymanie w należytym stanie chodnika, usuwania śniegu, nawisów i sopli z elementów budynku (dach, rynny).
          Zaniedbanie w/w obowiązków jest wykroczeniem zagrożonym grzywną w wysokości do 500 zł lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie.
          Funkcjonariusze Straży Miejskiej będą sprawdzać czy osoby odpowiedzialne stosują się do przepisów i utrzymują powierzchnie nieruchomości służące do użytku publicznego w należytym stanie.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...