16-11-2012

Czternastoosobowa reprezentacja z UKS Samuraj Lubań - z Sekcji Karate Pisarzowice oraz z Sekcji Karate Lubań, pod kierownictwem trenera Jacka Jaworskiego 10.11.2012 r. brała udział w VIII Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w Karate w Mysłakowicach dla dzieci i młodzieży.

W zawodach tych uczestniczyło 65 zawodników z jedenastu klubów i sekcji m. in. z Kowar, Mysłakowic, Łomnicy, Karpnik, Jeleniej Góry, Lubania, Pisarzowic, Oleśnicy, Bierutowa i Wrocławia. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mysłakowicach, w siedmiu grupach wiekowych oraz w dwóch kategoriach - w Kumite (walkach) oraz w Kata (wykonywaniu form). Organizatorem turnieju był klub KS Funakoshi Shotokan Karate z Kowarach, UKS Pałac Mysłakowice i ZSSPiG Mysłakowice.
W zawodach tych uczestniczyła także liczna 14 osobowa reprezentacja z UKS Samuraj Lubań pod kierownictwem trenera Jacka Jaworskiego, któremu towarzyszyły instruktorki z klubu - Katarzyna Ziółkowska oraz Sylwia Smajda. Wszyscy z "samuraja" zasługują na wyróżnienia i gorące słowa uznania. Walczyli odważnie i godnie, z dużym poświęceniem, zdobywając tym samym aż 19 medali.

Na szczególne słowa uznania zasługują: Mateusz Harasimiuk, Emilia Moczydlak, którzy zdobyli po 2 złote medale zarówno w Kata, jak też w Kumite, w tym Emilia Moczydla uznana została za najlepszą zawodniczkę turnieju. Bardzo ładny także mieli występ pozostali zawodnicy - Jakub Jaworski, Miriam Dereczenik, Jakub Wiśniewski, Kalina Maszewska, Alicja Kulińska, Dawid Zatoka, Nina Maszewska zdobywając po dwa medale w różnych barwach oraz Michał Zatoka zdobywając złoty medal w Kata, Karol Wrześniewski srebrny medal w Kata i Wojciech Dąbrowicki wywalczając brązowy medal w Kumite.

Zarówno Jacek Jaworski, jak też Katarzyna Ziółkowska oraz Sylwia Smajda wcielali się w rolę sędziów i sędziowali także poszczególne konkurencje.

Zarząd UKS Samuraj Lubań pragnie serdecznie podziękować rodzicom za pomoc i partycypowanie w kosztach tego wyjazdu a także Wszystkim sponsorom, dzięki którym jest prowadzona codzienna działalność szkoleniowa, a m.in. Gminie miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Firmie Z.H.U.P Zodiak Lubań oraz Stacji Kontroli Pojazdów Lubań ul. Zgorzelecka 18, Firmie Wydobywania i Uszlachetniania Żwiru i Piasku - Radostów Średni, Firmie Uniwersal PPHU SC z siedzibą ul. Zgorzelecka 51 w Lubaniu i innym.

szef wyszkolenia
Jacek Jaworski